Piątnica jednym z Łomżyńskich Aniołów Biznesu

Spółdzielnia „Ambasadorem”

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy zdobyła tytuł „Ambasadora Ziemi Łomżyńskiej” w pierwszej edycji konkursu „Łomżyńskie Anioły Biznesu”. W tej kategorii oceniano działalność przyczyniającą się do rozwoju gospodarczego, społecznego oraz promocji ziemi łomżyńskiej w kraju i za granicą. Najwyższe notowania uzyskała właśnie piątnicka spółdzielnia – jedna z najprężniej rozwijających się firm branży mleczarskiej i jednocześnie najmocniejsza marka mleczarska w Polsce. Produkty z Piątnicy dostępne są w każdym zakątku kraju, jak również za granicą. Nie od dziś wiadomo, że za sukcesem mleczarni stoi przede wszystkim wysokiej jakości mleko, pochodzące z jednego z najczystszych regionów Europy.

– Tutaj kapituła nie miała żadnych wątpliwości, gdyż ta firma jest prawdziwym ambasadorem naszej ziemi łomżyńskiej – mówiła przy wręczaniu statuetki symbolicznego anioła, starosta łomżyński Elżbieta Parzych.

Inicjatywa dedykowana była przedsiębiorcom z terenu ziemi łomżyńskiej. Na konkurs napłynęło łącznie 136 zgłoszeń, a statuetek „Anioła Biznesu” było zaledwie sześć (za „Debiut Roku”, dla „Firmy z SERCEM”, „Pracodawcy Jutra”, „Inwestora Roku”, „Ambasadora Ziemi Łomżyńskiej”, „Firmy Roku”). Nad wszystkim czuwała dziesięcioosobowa kapituła, pracom której przewodniczył zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.

– Takie przedsięwzięcia mają na celu podziękowanie lokalnym przedsiębiorcom za ich zaangażowanie i wkład w rozwój naszego miasta – podkreślał podczas listopadowej gali prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Oprac. na podstawie materiałów UM Łomża
Na zdj. starosta łomżyński Elżbieta Parzych, wicestarosta Lech Marek Szabłowski oraz odbierający wyróżnienie wiceprezes OSM Piątnica Łukasz Kalinowski

Inne informacje

1-3 (10)