Wirująca Strefa w Łomży – zapraszamy na 23. edycję święta tańca ulicznego!

1 i 2 czerwca br. w Hali Kultury w Łomży odbędzie się 23. edycja Międzynarodowego Turnieju Tańca Streetdance Wirująca Strefa. Do oglądania tanecznych popisów zapraszamy wszystkich, również osoby niezwiązane z tańcem – które chcą podziwiać pasję i talent uczestników.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Twórczego Działania w Łomży oraz OSM Piątnica. W Międzynarodowym Turnieju Tańca Wirująca Strefa udział biorą artyści streetdance z różnych krajów, np. Hiszpanii, Portugalii, Ukrainy, Łotwy, Norwegii, Litwy oraz Polski.  Zaprezentują oni swoje umiejętności w wybranych kategoriach wiekowych i stylach, jak hip-hop, breakdance, funky oraz wielu innych.

Pojedynki oceniać będą wybitni jurorzy, tacy jak Łukasz Ludwiczak – ceniony na całym świecie tancerz i choreograf czy Rademenez tancerz i raper – znany z tego, że pobił rekord Guinnessa w najdłuższym maratonie rapowania we freestyle’u.

Najlepsi tancerze kategoriach solo i formacje otrzymają nagrody finansowe. Współorganizatorem i sponsorem głównym wydarzenia jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, która od wielu lat z dużym zaangażowaniem włącza się w przedsięwzięcia promujące zdrowy tryb życia, sport, a także wspiera młodzież w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań.

Święto tańca w Łomży – również dla najmłodszych

Tegoroczna Wirująca Strefa odbędzie się 1 i 2 czerwca w Hali Kultury, Stary Rynek 6. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 12:00, a wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

W pierwszym dniu turnieju zobaczymy między innymi popisy taneczne młodzieży w wieku 13-17 lat, a w niedzielę swoje układy zaprezentują młodsi uczestnicy w kategoriach wiekowych do 9 lat oraz 9-13 lat. Każdego dnia będziemy mogli obserwować zmagania uczestników, od kwalifikacji aż po finały i rozdanie nagród.

W niedzielę 2 czerwca na placu Starego Rynku odbędą się bezpłatne warsztaty taneczne dla dzieci. Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia w nich udziału – nie obowiązują zapisy.

Wirująca Strefa to święto pasji, kreatywności i zaangażowania. Dlatego zapraszamy wszystkich wielbicieli różnych gatunków tańca do Łomży, gdzie wspólnie stworzymy wyjątkową atmosferę, będziemy podziwiać umiejętności tancerzy oraz kibicować uczestnikom. Jako OSM Piątnica bardzo cieszymy się, że możemy wspierać młodzież w rozwijaniu ich talentów oraz towarzyszyć tancerzom w ich zmaganiach mówi Agnieszka Fijołek-Wądołowska z OSM Piątnica.

Serdecznie zapraszamy!

Inne informacje

1-3 (10)