V. edycja charytatywnego Biegu z butelką mleka – aktualizacja

OSM Piątnica od kilku lat wspiera wyjątkowe wydarzenie – charytatywny Bieg z butelką mleka, podczas którego uczestnicy pokonują wybraną trasę z tytułową butelką mleka w dłoni. W związku z obecną sytuacją pandemii koronawirusa i zaleceniami dotyczącymi dystansu społecznego, dokładna data tegorocznej edycji biegu nie jest jeszcze znana, jednak już teraz można się na niego zapisać za pośrednictwem dedykowanej strony. Opłaty wpisowe w całości zostaną przekazane na cele charytatywne, a każdy uczestnik może zdecydować, które stowarzyszenie chce wesprzeć.

Już po raz piąty zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze mogą wziąć udział w Biegu z butelką mleka. Dzięki zróżnicowaniu długości tras – 5, 10 i 21 km – każdy znajdzie tę odpowiednią dla siebie. W tym roku charytatywny Bieg z butelką mleka zaplanowany był na 7 czerwca, jednak w obecnej sytuacji zostanie on przesunięty na inny termin. Organizatorzy biegu będą na bieżąco informować o nowych ustaleniach.

OSM Piątnica od wielu lat koncentruje się na wspieraniu lokalnych inicjatyw, wśród których są: wydarzenia sportowe, kulturalne oraz społeczne. Piątnica wspiera działalność lokalnych młodzieżowych klubów sportowych, instytucji kultury oraz organizacji pożytku publicznego. W tym roku, już po raz kolejny jest głównym sponsorem Biegu z butelką mleka, z którego wszystkie opłaty wpisowe zostaną przekazane na działalność lokalnych stowarzyszeń:

  1. Łomżyńskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera „Paradiso” – Dom Opieki dla Chorych na Alzheimera,
  2. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń” przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży,
  3. Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” p.w. Św. Ducha w Łomży,
  4. Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży.

Po biegu, na wszystkich zawodników będzie czekał zasłużony, pyszny obiad, składający się z lokalnych przysmaków. Wspólny posiłek nie tylko uzupełni zapasy energetyczne spożytkowane podczas biegu, ale będzie także stanowił świetną okazję do rozmowy, wymiany wrażeń i doświadczeń z innymi biegaczami. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, ale żaden uczestnik nie wróci do domu z pustymi rękoma, ponieważ Piątnica przygotowała dla wszystkich niespodzianki.

Wejdź na stronę: https://elektronicznezapisy.pl/event/4457.html  i zgłoś się do biegu już dziś! Regulamin biegu znajduje się na stronie zapisów. Zapraszamy do Piątnicy! Nie może Cię zabraknąć!

Inne informacje

1-3 (10)