Serki, które lubią zimno

Serki, które lubią zimno!

Wiosną i latem, kiedy temperatura powietrza jest bardzo wysoka, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, w jaki sposób przechowywne są produkty spożywcze. Dotyczy to szczególnie produktów mlecznych, które są bardzo wrażliwe na warynki przechowywania. Aby nabiał zachował odowiedni smak i wartości odżywcze wystarczy stosować się do zaleceń producenta i zawsze przechowywć produkty w temperaturze wskazanej na opakowaniu.Jest to szczególnie istotne w przyadku wyrobów nabiałowych, takich jak serki wiejskie, które ze wzgledu na brak konserwantów są bardzo wrażliwe na warunki transportowania, magazynowania oraz przechowywania w sklepie. Decydując się na zakup Serka Wiejskiego marki Piątnica – bez względu na to czy jest to serek naturalny, lekki czy z dodatkami – powinniśmy sprawdzić jego termin przydatności oraz zapoznać się z umieszczoną na opakowaniu informacją odnośnie zalecanej temperatury przechowywania. Niezależnie od wielkości i rodzaju sklepu produkty nabiałowe powinny być eksponowane w specjalnych lodówkach lub klimatyzowanych regałach chłodniczych ustawionych z dala od źródeł ciepła. W przypadku serków wiejskich naszej marki jedynie przechowywanie w temperaturze od +1°C do +6°C gwarantuje zachowanie walorów smakowych oraz odżywczych produktów.

Aby zwrócić uwagę konsumentów na problem przechowywania serków, wprowadziliśmy specjalne oznakowanie tacek, w których eksponowane są produkty. Znak graficzny przedstawia drogę serka wiejskiego od momentu wyjazdu z mleczarni, poprzez punkt sprzedaży, aż do domowej lodówki. Celem wizualizacji jest wskazanie przewoźnikom, handlowcom oraz konsumentom na potrezbe zachowania odpowiedniej temperatury ( od +1°C do +6°C) w całym lańcuchu dostawczym. 

Na zakupy – torba izotermiczna

Jeśli chcemy mieć pewność, że zakupione przez nas produkty mleczne po otwarciu będą nadal smaczne i wartościowe, należy w odpowiedni sposób transportowac je ze sklepu do domu. Nie powinniśmy przewozic serków wiejskich w nagrzanych  – zwłaszcza wiosną i latem – samochodach ani wystawiać ich na działanie wysokich temperatur. Rekomendowanym rozwiązaniem jest korzystanie z wygodnych i szeroko dostępnych toreb izotermicznych. W zależności od rodzaju, pozwalają one utrzymać zimno nawet przez kilka godzin, dzięki czemu produkty zachowują swoją świeżość.

Inne informacje

1-3 (10)