OSM Piątnica wyróżniona w trzech kategoriach w Rankingu Spółdzielni Mleczarskich

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała nagrody w kategoriach Lider Ekspansji oraz Działalność Badawczo-Rozwojowa w XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, a Wiceprezes Piątnicy Łukasz Kalinowski wybrany został Menadżerem Roku. Wyróżnienia zostały przyznane podczas uroczystego finału XIX Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Białymstoku.

Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbyło się w dniach 7-8 września. Jest to największe wydarzenie branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym uczestniczą przedstawiciele branży z całego świata. W tegorocznej edycji, obok prezesów i dyrektorów mleczarni, obecny był także Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk oraz ministrowie rolnictwa z Łotwy, Litwy, Estonii, Rumunii, Słowacji i Węgier. W wydarzeniu uczestniczył także Komisarz UE ds. Rolnictwa – Janusz Wojciechowski.
Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej to okazja do debat i wymiany doświadczeń między uczestnikami. W tym roku podejmowali oni między innymi tematy związane z wyzwaniami dla światowego sektora mleczarskiego w okresie kryzysu popandemicznego oraz wojny w Ukrainie. Rozmawiano również o zrównoważonym mleczarstwie, innowacjach w przetwórstwie oraz szansach i wyzwaniach dla sektora mleczarskiego w kontekście nowej Wspólnej Polityki Rolnej. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej zakończyła uroczysta gala rozdania nagród, podczas której ogłoszono laureatów XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich.

Przyznane w Rankingu Spółdzielni Mleczarskich nagrody trafiają do przedsiębiorstw, które nieustannie się rozwijają, wprowadzają innowacje i wyznaczają nowe kierunki rozwoju całej branży. Wyróżnienia, które otrzymała OSM Piątnica potwierdzają, że jest ona jedną z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się mleczarni w kraju i na świecie.

Inne informacje

1-3 (10)