Charytatywny Bieg z Butelką Mleka – 3 września 2023. Zapisz się już dziś!

Charytatywny Bieg z Butelką Mleka w tym roku ponownie zawita do Giełczyna koło Łomży. Już 3 września o godz. 12:00 biegacze wystartują na wybranych dystansach z butelką mleka OSM Piątnica w dłoni, by walczyć o zwycięstwo!

Tegoroczna, siódma edycja Biegu z Butelką Mleka odbędzie się trasą, którą biegacze poznali już w ubiegłym roku – to malownicze tereny położone pośród giełczyńskich lasów. Bliskość przyrody i niesamowite widoki gwarantują, że biegowi towarzyszyć będą nie tylko ogromne sportowe emocje, ale także wspaniałe doznania związane z obcowaniem z naturą.

Tradycyjnie Bieg z Butelką Mleka odbędzie się na 3 dystansach o długościach: 5 km, 10 km oraz 21 km. Dzięki zróżnicowaniu tras w biegu uczestniczyć mogą wszyscy, którzy uwielbiają biegać, dostosowując dystans do swoich możliwości. Wyjątkowego charakteru wydarzeniu nadaje fakt, że uczestnicy pokonują wybraną trasę z tytułową butelką mleka z Piątnicy w dłoni!

Biegnij, baw się i pomagaj!

Bieg z Butelką Mleka to coś więcej niż wydarzenie sportowe. Całkowity dochód z opłat wpisowych przekazywany jest na cele charytatywne, a każdy z uczestników może wybrać, którą z lokalnych organizacji chciałby wesprzeć. W tym roku są to Łomżyńskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera „Paradiso” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie także festyn rodzinny, podczas którego odbędą się zabawy dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, degustacje produktów OSM Piątnica oraz biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 800 m. Oprócz pucharów za udział w biegu, do wygrania dla uczestników będą także 2 rowery – damski i męski.

Organizatorem Charytatywnego Biegu z Butelką Mleka jest Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia”, współorganizatorem jest Gmina Łomża, a Sponsorem Głównym – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica, która już po raz siódmy wesprze tę inicjatywę. OSM Piątnica od wielu lat z dużym zaangażowaniem włącza się w przedsięwzięcia promujące zdrowy tryb życia, a także wspomaga działalność lokalnych instytucji oraz organizacji pożytku publicznego.

Zapisz się już dziś!

Lubisz biegać, a przy okazji chcesz zrobić coś dobrego i miło spędzić czas w malowniczych okolicznościach przyrody? Zapisz się już dziś na wybrany dystans!
Szczegółowa trasa biegu dostępna jest pod adresem: https://www.traseo.pl/trasa/bieg-z-butelka-mleka-gielczyn

zapisy prowadzone są na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/7616.html do dnia 28.08.2023 r.

Gorąco zachęcamy do udziału w Biegu z Butelką Mleka!

Inne informacje

1-3 (10)