Charytatywny Bieg z Butelką Mleka 2022 już na nami! Pobiegli, by pomagać

Tegoroczny Charytatywny Bieg z Butelką Mleka odbył się 4 września w nowej lokalizacji – w Giełczynie k. Łomży. Wzięło w nim udział 230 uczestników z całej Polski, którzy pobiegli na 3 dystansach: 5 km, 10 km oraz 21 km. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i towarzyszących im rodzin oraz kibiców.

Charytatywny Bieg z Butelką Mleka to wydarzenie, które zyskało już rozpoznawalność i popularność wśród biegaczy. W tym roku dzięki zaangażowaniu uczestników udało się zebrać 14 000 zł na cele charytatywne, które przeznaczone zostaną na wsparcie lokalnych organizacji: Łomżyńskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera „Paradiso” oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń”.

Tegoroczny Bieg z Butelką Mleka po raz pierwszy przebiegał nową, malowniczą trasą wśród giełczyńskich lasów, a zawodnicy pokonywali wybrany dystans z tytułową butelką mleka OSM Piątnica. Wydarzeniu towarzyszyły biegi dla najmłodszych oraz piknik rodzinny. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowano poczęstunek – była degustacja produktów OSM Piątnica, grochówka oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. W czasie pikniku przeprowadzono także konkursy z nagrodami oraz zabawy dla dzieci.

To był dzień pełen pozytywnych sportowych emocji i wrażeń. Spółdzielnia mleczarska Piątnica od lat włącza się w inicjatywy promujące zdrowy tryb życia oraz angażuje się w lokalne inicjatywy, wspomagając działalność regionalnych instytucji oraz organizacji pożytku publicznego. Jesteśmy dumni, że już po raz szósty możemy być sponsorem Charytatywnego Biegu z Butelką Mleka, tak popularnego wśród biegaczy z całego kraju. Wszystkim uczestnikom oraz sympatykom biegu dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłym roku – mówi Monika Jusińska-Zbiegniewska, Dyrektor Marketingu OSM Piątnica.

Organizatorem tegorocznego Charytatywnego Biegu z Butelką Mleka było Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia”, współorganizatorem Gmina Łomża, a Sponsorem Głównym – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica.

Inne informacje

1-3 (10)