Best Brands Poland 2024 – Piątnica wśród najsilniejszych polskich marek

W trzeciej edycji Best Brands Poland nagrodzone zostały najlepsze marki na polskim rynku. Piątnica zajęła 5. miejsce w kategorii Best Polish Brand, okazując się jednocześnie najsilniejszą marką kategorii mleka i jego przetworów.

Best Brands to niezależny, międzynarodowy ranking wyłaniający najsilniejsze marki, które osiągają sukces ekonomiczny, ale także wywołują określone emocje, zapadają w pamięć konsumentów i kojarzą się z innowacyjnymi rozwiązaniami oraz pozytywnymi doświadczeniami. Plebiscyt Best Brands wyróżnia fakt, że najlepsze marki wybierane są przez konsumentów.

Tegoroczne badanie Best Brands Poland przeprowadzone przez GfK – an NIQ Company obejmowało 40 kategorii produktowych, w których przebadano około 400 marek, a swój głos na ulubione marki oddało 8 tysięcy respondentów. Na podstawie wyników wyłoniono najlepsze marki, określając ich siłę pod kątem atrakcyjności, więzi i relacji z konsumentami oraz w oparciu o dane rynkowe wskazujące na ich sukces komercyjny w Polsce. „Oskary Marketingu”, jak nazywane jest wyróżnienie, zostały przyznane najlepszym markom w sześciu kategoriach.

Best Polish Brand: Piątnica najsilniejszą polską marką nabiałową

Piątnica zajęła wysokie, 5. miejsce w kategorii Best Polish Brand poświęconej markom polskiego pochodzenia, które cieszą się największym zaufaniem konsumentów. Jest równocześnie jedyną marką mleczarską, która znalazła się wśród 10 najsilniejszych polskich marek. Obecność na wysokiej pozycji w zestawieniu Best Brands potwierdza fakt, że Piątnica to marka, która doskonale odpowiada na potrzeby konsumentów, jest innowacyjna oraz wpisuje się w aktualne trendy. Piątnica jest marką darzoną ogromnym zaufaniem Polaków i cenioną za wysoką jakość, naturalność oraz wyśmienity smak oferowanych produktów.

Jesteśmy dumni z tego, że nasza marka jest tak mocno obecna w sercach i umysłach konsumentów. Wysokie miejsce w rankingu nie jest celem samym w sobie, lecz rezultatem naszej codziennej pracy, którą jest wytwarzanie produktów najwyższej jakości. Jest również zobowiązaniem do dalszego doskonalenia i utrzymania wysokich standardów, których oczekują nasi konsumenci – mówi Łukasz Kalinowski, wiceprezes ds. handlu i marketingu OSM Piątnica.

Best Brands Awards

Best Brands Awards to prestiżowa, międzynarodowa nagroda przyznawana w oparciu o badanie przeprowadzane przez GfK – an NIQ Company, jednego ze światowych liderów analityki danych. Laureaci Best Brands wyłaniani są w kilku kategoriach, które odzwierciedlają aktualne trendy rynkowe oraz zainteresowania konsumentów w danym kraju. W rankingu wyróżniane są marki, które osiągają wysoką pozycję rynkową, budują silną więź emocjonalną z konsumentami i odnoszą sukces dzięki uważnej obserwacji rynku i innowacyjnemu podejściu.

Inne informacje

1-3 (10)