Aktualności

1. 21.02.2020

Piątnica zaprasza na V. edycję charytatywnego Biegu z butelką mleka

OSM Piątnica od kilku lat wspiera wyjątkowe wydarzenie – charytatywny Bieg z butelką mleka, podczas którego uczestnicy pokonują wybraną trasę z tytułową butelką mleka w dłoni. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 czerwca 2020 roku w Piątnicy, a już teraz można zapisać się na bieg za pośrednictwem dedykowanej strony. Opłaty wpisowe w całości zostaną przekazane na cele charytatywne, a każdy uczestnik może zdecydować, które stowarzyszenie chce wesprzeć.

Już po raz piąty zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze mogą wziąć udział w Biegu z butelką mleka. Dzięki zróżnicowaniu długości tras – 5, 10 i 21 km – każdy znajdzie tę odpowiednią dla siebie. W tym roku, biegi na poszczególnych dystansach ruszą w 5-minutowych odstępach czasowych. Start półmaratonu planowany jest na godzinę 10:30, a następnie: bieg na 10 kilometrów o godzinie 10:35 i bieg na 5 kilometrów o godzinie 10:40.

OSM Piątnica od wielu lat koncentruje się na wspieraniu lokalnych inicjatyw, wśród których są: wydarzenia sportowe, kulturalne oraz społeczne. Piątnica wspiera działalność lokalnych młodzieżowych klubów sportowych, instytucji kultury oraz organizacji pożytku publicznego. W tym roku, już po raz kolejny jest głównym sponsorem Biegu z butelką mleka, z którego wszystkie opłaty wpisowe zostaną przekazane na działalność lokalnych stowarzyszeń:

  1. Łomżyńskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera „Paradiso” – Dom Opieki dla Chorych na Alzheimera,
  2. Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń” przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży,
  3. Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” p.w. Św. Ducha w Łomży,
  4. Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży.

Po biegu, na wszystkich zawodników będzie czekał zasłużony, pyszny obiad, składający się z lokalnych przysmaków. Wspólny posiłek nie tylko uzupełni zapasy energetyczne spożytkowane podczas biegu, ale będzie także stanowił świetną okazję do rozmowy, wymiany wrażeń i doświadczeń z innymi biegaczami. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, ale żaden uczestnik nie wróci do domu z pustymi rękoma, ponieważ Piątnica przygotowała dla wszystkich niespodzianki.

Wejdź na stronę: https://elektronicznezapisy.pl/event/4457.html  i zgłoś się już dziś! Regulamin biegu znajduje się na stronie zapisów. Zapraszamy do Piątnicy! Nie może Cię zabraknąć!