Nasza Spółdzielnia

Nagrody i wyróżnienia

Piątnica wśród najsilniejszych marek.

Dziennik Rzeczpospolita opublikował w grudniu 2015 r. wyniki najnowszej edycji prestiżowego Rankingu Polskich Marek, obejmującego zestawienie najcenniejszych i najsilniejszych z nich. Wartość marki Piątnica oszacowano na 336.5 mln zł, co dało jej 41. pozycję na liście 330 najbardziej wartościowych marek. Piątnica okazała się być 2. najmocniejszą marką mleczarską na polskim rynku.

W rankingach szczegółowych konsumenci wysoko ocenili Piątnicę pod względem postrzeganej jakości oraz wartości. Piątnica zajęła kolejno 1. i 2. miejsce wśród marek z branży mleczarskiej, plasując się na 42. pozycji w rankingu „Postrzegana jakość” oraz 15. Pozycji w rankingu „Postrzegana wartość”.

Piątnica to od wielu lat także jedna z marek, które cieszą się coraz większą lojalnością klientów. Świadczy o tym wysokie 13. miejsce wśród wszystkich marek i 1. miejsce wśród marek z branży mleczarskiej w rankingu zbudowanym na podstawie tego kryterium.

14.01.2016 r.


Piątnica jedną z najlepiej zinformatyzowanych firm FMCG.

W ostatnich latach intensywnie inwestujemy w unikalne rozwiązania technologiczne i softwarowe. Docenił to m.in. miesięcznik Businessman.pl wyróżniając OSM Piątnica w rankingu Teleinfo 100 − najlepiej zinformatyzowanych firm i instytucji w Polsce. Piątnica została wyróżniona m.in. za kompleksowe wdrożenie, systemu ERP (Impuls) usprawniającego procesy biznesowe firmy we wszystkich obszarach, wdrożenie systemu paletyzacji do automatycznego pakowania towaru na paletach oraz systemu zarządzania magazynem wysokiego składowania.

Warto dodać, że w naszej firmie funkcjonują dwa systemy paletyzujące(automatycznie ustawiające produkty na paletach), a procesy produkcyjne w zakładach w Piątnicy i w Ostrołęce są całkowicie zautomatyzowane i sterowane komputerowo.


OSM Piątnica w IX rankingu Spółdzielni Mleczarskich 2015 r.

W dziewiątej edycji Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, OSM Piątnica zajęła II miejsce.

W IX edycji rankingu uwzględniono 21 mierników w 5 grupach, oceniając m.in.:
• perspektywy finansowe
• perspektywę dostawców
• perspektywy rozwoju procesów wewnętrznych
• potencjał rozwoju bazy materialnej i intelektualnej spółdzielni,
• optymalizacja oferty produktowej, która gwarantuje osiągnięcie satysfakcji klientów.

Docenione zostały także inwestycje OSM Piątnica. Za najważniejsze Mleczarskie Wydarzenie Roku w Polsce uznano uruchomienie Magazynu Wysokiego Składowania, mieszczącego 5.5 tys. palet na 13 kondygnacjach. 

2.10.2015 r.


Diament miesięcznika Forbes dla OSM Piątnica.

OSM Piątnica została jednym z laureatów prestiżowego rankingu "Diamenty Forbesa" w klasyfikacji największych firm (przychody powyżej 250 mln zł) województwa podlaskiego. Pozytywne wyniki ekonomiczne spółdzielni, m.in. dynamika sprzedaży, rentowność, płynność finansowa i wartość kapitałów własnych, zadecydowały o tym, że nasza spółdzielnia zajęła w rankingu 2. miejsce i wyprzedziła w zestawieniu pozostałe zakłady spożywcze z województwa podlaskiego.


OSM Piątnica wiceliderem w Rankingu Zakładów Mleczarskich „Agro Trendy”.

OSM Piątnica zajęła II miejsce w ogólnopolskim Rankingu Zakładów Mleczarskich dwutygodnika „Agro Trendy”. Spółdzielnia została nagrodzona w trzech kategoriach: zwiększenie sprzedaży, powiększenie kapitałów własnych oraz pozyskanie nowych rynków zbytu. W Klasyfikacji Generalnej zajęliśmy drugą pozycję, za firmą Danone, zajmując także II miejsce w kategoriach „Lider Efektywności” oraz „Lider Ekspansji”.

OSM Piątnica została również doceniona za dynamiczny rozwój, efektywne gospodarowanie zasobami oraz pozyskanie nowych rynków zbytu.


Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy zdobyła pierwsze miejsce XIII edycji konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

OSM Piątnica okazała się bezkonkurencyjna w kategorii firm zatrudniających powyżej 250 osób. Celem konkursu jest upowszechnianie problematyki ochrony pracy, popularyzacja zasługujących na wyróżnienie dokonań pracodawców organizujących pracę w sposób bezpieczny i ergonomiczny oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy.

Nagrodzone produkty

Serek Wiejski OSM Piątnica został uznany za ULUBIONĄ MARKĘ POLAKÓW 2015 r. w kategorii Sery białe.


LIDERR FORUM:

Tegoroczna edycja prestiżowego konkursu branży produktów nabiałowych i tłuszczy żółtych  Lider Forum okazała się wielkim sukcesem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Piątnicy, która zdobyła aż sześć nagród, w tym cztery główne.

Celem konkursu Lider Forum zorganizowanego w tym roku już po raz ósmy przez redakcję magazynu „Forum Mleczarskie Handel” jest wskazanie najciekawszych produktów nabiałowych i tłuszczy żółtych dostępnych na rynku. Produkty OSM Piątnica znalazły się na podium aż cztery razy, zdobywając główne nagrody w 4 z 20 w tym w specjalnej, kategorii „Innowacje roku”.

  1. Kategoria INNOWACJE ROKU: I miejsce dla Jogurtu Piątuś 125 
  2. Kategoria Meko pasteryzowane i ESL: I miejsce dla Mleka Wiejskiego 3,2%
  3. Kategoria Jogurty: II miejsce dla Jogurtu typu greckiego z jagodami 150 g
  4. Kategoria Sery białe Twarogowe: I miejsce – Twaróg półtłusty 250 g
  5. Kategoria Serki do smarowania: II miejsce – Twój Smak naturalny 135 g
  6. Kategoria Serki Ziarniste: I miejsce – Serek Wiejski naturalny 200 g


W badaniu konsumenckim "Najlepszy Produkt - wybór konsumentów", przeprowadzonym przez instytut Gfk Polonia na zlecenie wydawcy magazynów "Wiadomości handlowe" ioraz "Wiadomości kosmetyczne" w kategorii "Mleko, kefiry i smietanki" II. miejsce zdobyło Mleko Eklogiczne 1L. Natomiast w kategorii "Galanteria mleczna" III. miejsce zajął Jogurt typu greckiego Piątuś z truskawkami.
OSM Piątnica, producent pierwszego na rynku Mleka ekologiczngo produkowanego metodą mikrofiltracji i pasteryzacji w niskiej temperaturze, otrzymała prestiżowy Certyfikat „Dobry Produkt” w kategorii Nowy Produkt.

„Dobry Produkt – Wybór Ekspertów” to prestiżowe nagrody branży spożywczej, przyznawane przez redakcję magazynu „Rynek Spożywczy”, serwisów portalspożywczy.pl, dla handlu.pl oraz Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Celem plebiscytu jest popularyzacja oraz promocja najlepszych produktów spożywczych, które wyróżniają się jakością, innowacyjnością, sposobem opakowania i znajdują największe uznanie u klientów.
W konkursie organizowanym przez redakcję pisma branżowego „Handel” oraz firmę Nielsen Poland – globalnego lidera badań i informacji rynkowych – nagrodę niezależnych handlowców w kategorii „Sery typu Cottage cheese” zdobył Serek Wiejski 200 g. Konkurs „Hit Handlu” zorganizowany adresowany jest do handlowców detalicznych, którzy wskazują produkty najchętniej kupowane i generujące największe obroty w ich sklepach. 


Mleko Ekologiczne oraz Jogurt typu greckiego Piątuś - laureatami konkursu Najlepszy produkt 2016 r. Wybór konsumentów

W ramach konkursu „ Najlepszy produkt 2016” roku, konsumenci ocenili najlepsze, ich zdanie nowości wprowadzone na polski rynek w 2015 roku. Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć produktów, które OSM Piątnica wprowadziła na rynek w minionym roku. Docenione za wysoką jakość Mleko ekologiczne 1L i Jogurt typu greckiego Piątuś truskawkowy otrzymały kolejno: srebrny medal w kategorii "Mleko, kefiry, maślanki" oraz brązowy medal w kategorii "Galanteria mleczna".

Badanie zostało wykonane przez instytut badawczy GfK Polonia na zlecenie Wydawnictwa Gospodarczego – wydawcy pism branżowych „Wiadomości Handlowe” i „Wiadomości Kosmetyczne”. Plebiscyt miał na celu wyłonienie najlepszych, nowych produktów wprowadzonych na rynek w 2015 roku.


Test naturalnych Serków wiejskich ziarnistych.

Znany wszystkim Serek Wiejski zajął pierwsze miejsce, w niezależnym badaniu jakości przeprowadzonym na zlecenie fundacji „ Pro Test ”.

W badaniu porównano dwanaście dostępnych na rynku naturalnych serków ziarnistych – m.in. serka z Piątnicy, który dostał maksymalne oceny w 4 z 5 kategorii, za:

1. Czystość mikrobiologiczną
2. Naturalność składu
3. Oznakowanie etykiety
4. Smak, Konsystencja, Zapach

Pdf ranking (pobierz pełną listę).